Retrospektivní výstava Max Mara COATS! spojuje „body and Soeul“

Ikonické kabáty značky Max Mara mají na svou počest vlastní výstavu. V Jihokorejském Soulu ji hostí nová a fenomenální Dongdaemun Design Plaza (DDP), kterou v neofuturistickém stylu navrhla slavná architektka Zaha Hadid se studiem Samoo. Výstava nyní vzdává hold oděvu, který se za 65 let stal již symbolem značky Max Mara, v dynamickém městě módy, technologií, architektury i hlubokých tradic.

Po Berlíně, Tokiu, Pekingu a Moskvě míří výstava do Jihokorejského Soulu ne náhodou. Jako město, kde se potkává móda, špičková technologie a mrakodrapy s buddhistickými chrámy obsahuje ten správný mix, ve kterém vzniká napětí korespondující s principy značky Max Mara. Precizní provedení, drahé materiály, krejčovské umění i tradice, neokázalost a porozumění. Soul je navíc také rodné město Yiyun Kang, na výstavě spolupracující umělkyně, která výstavu doprovází vlastní instalací odrážející monumentální image značky.

Prostor DDP je pro expozici COATS! italského módního domu Max Mara rozdělen do 7 místností – Wunderkammer (obdoba kabinetů kuriozit), kde každá z nich reprezentuje jinou část historie značky chronologicky od roku 1950 do roku 2010.

K oslavě nové edice Max Mara Coats! v Soulu byla navržena speciální kolekce looků: kabát z velbloudí vlny, halenka s křišťálovými knoflíky a manžetami a pouzdrová sukně v délce pod kolena. Nejen barva této speciální edice je inspirována mosazným nádobím Yugi používaným královskou rodinou a děděném z generace na generaci, které reprezentuje důležitost tradic a kultury v korejské kultuře.

Při této příležitosti vzniklo také spojení se 7 korejskými influencery v oblasti digitálních médií, kteří svým followerům na Instagramu vypráví právě těchto 7 dekád historie značky. Pokud se i vy chcete přesunout do centra dění výstavy trvající od 28. listopadu do 12. prosince, sledujte na Instagramu #MaxMaraCoatsSeoul nebo jména jako Agnès, Pyeong Jung-Su, Kieunse, Suyeon Lee, Jiseon Lee, Sera Park a Bien-Jeon Min.

 

 

Zpět na novinky